Do pohorek

Do pohorek

Navštivte rohaté Roháče

Příroda, ze které se tají dech. Stezky krátké, že je ujdou i rodiče s dítětem v nosítku nebo starší lidé s holemi, i strmé, při kterých se vám bude hodit lezecké vybavení. A krása všude kolem! Vydejte se na Slovensko, navštivte Západní Tatry - Roháče.

Unikátní krajina

Kdo sem jednou zavítá, bude se sem chtít pravidelně vracet. Krajina, která učarovala nejednoho umělce, se vám vryje do srdce. Zatímco na vrcholcích ostrých skalnatých hor se odehrává větrné drama, vy stojíte dole, ukryti v bezpečném zákrytu štítů, a pozorujete lehce zvlněnou vodu vysokohorských jezer – tato plesa jsou natolik čistá, že se třpytí jako zrcadla. Budete mít odvahu vydat se na nejvyšší vrchol Roháčů – impozantní Baníkov, který měří úctyhodných 2178 metrů?

Pozor, ostré!

Budete potřebovat dostatek odvahy i úcty k horám samotným, když se vydáte směrem k vrcholu Ostrého Roháče, který měří necelých 2088 metrů. I když je několik variant výstupu na něj, nahoře se vždy setkáte s úsekem, který je velmi exponovaný a jištěný fixními řetězy. Žulový vrchol hory vám jasně naznačí, kdo zde vládne, a vám nezbyde, než s pokorou sklonit hlavu a vydat se po jeho výklencích směrem k vrcholu. Odměna za dřinu a trochu strachu? Dechberoucí výhledy! Ptačí perspektiva!

Pro přízemní červy

Ať již zvolíte bezpečnější variantu kochání se majestátními vrcholky z pohledu od ples – jezer, nebo se vydáte za dobrodružstvím až na vrcholky hor, odpočiňte si jako správní přízemní červi v jedné z hospůdek, které naleznete po cestě. Odměňte se něčím dobrým.

Roháče:

  • část Západních Tater
  • nejvyšší vrchol - Baníkov

Přejeme vám krásný výlet!

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek