Do pohorek

Do pohorek

Po vlastních až na vrchol – turistika u nás a na Slovensku

České a Slovenské hory skrývají mnoho pokladů. Ať se jedná o krásné cesty pro horskou turistiku, dokonalé výhledy či nádherná lyžařská střediska, kam můžete vyrazit na zimní dovolenou. Můžete si vybrat mezi běžkami, lyžemi a v letních měsících nasaďte pořádné boty a vyrazte pěšky. Možná ani nevíte, že ideální podmínky pro turistiku, máte coby kamenem dohodil.

1603 metrů nad mořem

Turistických tras je u nás opravdu spousta. Pokud zůstaneme v Česku, nemůžeme opomenout nejvyšší horu naší vlasti – Sněžku. Ta se tyčí na severu republiky v Krkonoších a vede k ní hned několik turistických tras. Můžete si vybrat od nejjednodušších až po nejnáročnější. Pokud si chcete užít krásy hor bez námahy, můžete využít i lanovku. Jestli vám však nohy slouží, poberte odvahu a sílu a na horu vyrazte po svých. Výhledy si tak jistě užijete mnohem víc.

Sněžka není jediná

V České republice je však mnoho dalších míst, která stojí za zmínku. Jedním z takových, je Kralický sněžník. Jedná se o třetí nejvyšší pohoří v České republice a výhled na kopce, které se před vámi otevřou při pokoření vrcholu vás zcela jistě dostanou.

Slovensko má také co nabídnout

I naši slovenští bratři mají mnoho přírodního bohatství. Mezi nádherná pohoří například patří:
  • Tatry
  • Malá Fatra
  • Stolické vrchy
  • Veporské Vrchy
  • Oravská Magura
Nejznámějším z nich jsou Tatry, jak Vysoké, tak Nízké, které mají mnoho okouzlujících přírodních pokladů. Jednou takovou výpravou pro náročnější je okruh Hrebienok – Rainerova chata – Téryho chata – Zbojnická chata. Túra sice není příliš dlouhá, musíte však zdolat převýšení 1 500 metrů, a to dá některým opravdu zabrat. Z výhledů, které však při tomto výšlapu shlédnete, se vám bude tajit dech.Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Další článek