Do pohorek

Do pohorek

Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide

Černooký bača ovečky zatáčá? To sice ano, ale není tam zdaleka sám. Při procházce Beskydy zjistíte, že ovcí poněkud ubylo, ale zajímavých míst přibylo. Vydejte se společně s námi za krásami Beskyd, které jsou odjakživa neodmyslitelně spjaty s Valašskem a jeho okolím.

Na horu a ještě výš

V případě krásného počasí si udělejte výšlap z Trojanovic na Pustevny. Otevřou se vám úchvatná panoramata na kopečky Beskyd, které působí jako by je maloval krajinář s neobyčejným citem pro detail. Když už stanete na vrcholu Pusteven, vydejte se směrem ke skleněné stezce – Stezka Valaška váš pohled do krajiny posune ještě o úroveň výš. Uvidíte pohled na kopce i doliny z ptačí perspektivy! Nezapomeňte před cestou dolů pozdravit slovanského boha Radegasta, jehož sochu na vrcholku také naleznete.

Takovéhle muzeum si necháme líbit

Při představě muzea si většina z nás vybaví budovu se skleněnými vitrínami. Co takhle navštívit Valašské muzeum v přírodě? Vydejte se do Rožnova pod Radhoštěm, a neuděláte chybu! Můžete se seznámit s každodenní realitou života o několik generací před vámi. Sledujte kulturní kalendář a vyberte si pro svou návštěvu den, kdy skanzen ožije barevnými valašskými kroji, zpěvem a hrou na housle a cimbál. Zazpívejte si přímo v centru dění ono „Beskyde, Beskyde“.

Naložte se do piva

Víte o tom, že po prohlídce muzea v přírodě se v Rožnově můžete nechat hýčkat v pivních lázních? Nenechte si ujít tento nezvyklý wellness.

Beskydy:

  • vydejte se pěšky nebo autem na Pustevny
  • projděte si Stezku Valaška
  • zavítejte do rožnovského muzea v přírodě

Už máte sbaleno na cestu do Beskyd?

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek